Střípky z gymnázia

STATISTIKY: V datech a číslech. Podivné pololetí skončilo, co přineslo?

,

Tento školní rok začal jako každý jiný, ale letošní jaro se navždy zapíše do učebnic dějepisu i našich vzpomínek. Když v úterý 10. března proběhla školou zpráva o zrušení prezenční výuky, asi nikdo nečekal, že se „obnoví“ už jen na pouhý jeden týden v červnu.

Společně jsme toho naštěstí i tak stačili prožít víc než dost. Ruštináři stihli vyjet do Pobaltí a Petrohradu, studenti zamířili i na výměnný pobyt do Lachendorfu a němečtí přátelé zase k nám. Při projektovém dni a sametovém happeningu jsme si připomněli 30 let od sametové revoluce. K Vánocům zahrál GymBand a záhy po novém roce za ním přijeli hosté z Austrálie. Plánovaná návštěva na oplátku se bohužel uskutečnit nemohla, stejně tak byla na poslední chvíli zrušena i studentská konference Erasmu+ a řada dalších akcí. Stihly se ale uskutečnit oba maturitní plesy, lyžařské kurzy a při posledním „klasickém“ vysvědčení se už potřetí peklo dobro.

Dnešním dnem byla vysvědčení definitivně rozdána, samostudium skončilo, začaly ty opravdové prázdniny. Na tomto místě obvykle přineseme statistiky z klasifikace. Tentokrát se nabízí podívat se namísto toho na to, jak si gymnázium vedlo online. Některé křivky se vyvíjely podobně, jako počet nakažených.

Zdroj: statistiky služby G Suite a návštěvnosti webu školy
Poděkování: Ing. Ivo Bešťák, Matylda Hofschnaidrová