Střípky z gymnázia

Tu parles bien français?

,

Ve dnech 22. až 24. listopadu se v budově Legionářů už poněkolikáté konaly zkoušky DELF (Diplôme d’études en langue française) – mezinárodně uznávané zkoušky ve francouzském jazyce, a to na úrovni A2, B1 a B2. Úroveň A2 úspěšně absolvovalo všech 5 studentů, kteří se přihlásili. Nejpočetnější úrovně B1 se zúčastnilo 24 studentů, z nichž také všichni  zkoušku absolvovali úspěšně. Je nutné podotknout, že obtížnost B1 umožňuje u maturity nahradit všechny části s výjimkou didaktického testu. V nejtěžší kategorii, kterou škola může pořádat a kterou je B2, se ke zkoušce přihlásila jedna studentka, které se také povedlo zkoušku zdárně absolvovat.

Zkouška je rozdělená na čtyři části, z každé může student dostat maximálně 25 bodů, celkově tedy nejvíce 100 bodů. Aby žák zkoušku úspěšně absolvoval, musí dostat minimálně 5 bodů z každé z nich a celkově minimálně půlku, tedy 50 bodů.

Škola se přípravě k certifikátům věnuje řadu let a studenti, kteří se ke zkouškám hlásí, mají možnost absolvovat pod vedením učitelů francouzštiny dlouhodobou přípravu.

Redakčně upraveno