Střípky z gymnázia

Fokus VM za účasti gymnazistů

,

Už podruhé měli gymnazisté napříč třídami možnost aktivně se zúčastnit natáčení živě vysílaného měsíčníku České televize Fokus Václava Moravce. Poprvé to bylo v únoru 2019 a podruhé 22. června letošního roku. Tentokrát se téma týkalo generace tzv. covidiálů, teenagerů, jejichž život a studium byly ovlivněny pandemií covidu-19 a distanční výukou.

Vysílalo se z ekologického centra Toulcův dvůr v pražské Hostivaři a v publiku byla dvacítka příbramských gymnazistů zejména z kvinty a dále pak zástupci napříč ročníky. Studenti měli také možnost přítomným hostům položit otázku. Toho se chopil sextán Matěj Mosler; Kateřina Fialová z tercie pak pro změnu odpovědí na otázky Václava Moravce celý Fokus otvírala.

V pořadu se objevil i příspěvek, který štáb s gymnazisty natáčel přímo ve škole a v němž s Václavem Moravcem diskutovali o tom, jak pandemie ovlivnila jejich životy.

Vedle výše zmíněných účastí přímo na natáčení se v letošním roce zástupkyně gymnázia objevily také v prosincovém vydání, kdy hostům položily předtočené otázky.

Foto: Josef Fryš, záběry z vysílání ČT24