Střípky z gymnázia

Zakončení dvouletého projektu Erasmus+

,

V neděli 23. června se skupina studentů pracujících v projektu Erasmus+ vydala na poslední výjezd, jehož hlavním účelem bylo zakončit úspěšný dvouletý projekt s názvem „U R a part of US“. Během toho projektu měli studenti z 6 partnerských škol spolupracovat, napsat divadelní hru a na týdenní schůzce v jedné ze zemí, kterou byla v tomto roce Itálie, ji nacvičit a zahrát pro veřejnost. Během posledního výjezdu měli studenti šanci navštívit Žižkovskou věž a vidět tak nejkrásnější výhled na Prahu. Večer se pak odebrali do divadla Jatka78, kde zhlédli hru jménem Amerikánka. Konverzační hra vypráví skutečný příběh Emy Černé, která během totality prošla dětským domovem, pěstounskou péčí a navrch pasťákem. S otevřením hranic svitla dívce naděje, že se jí splní sen: Odjede za otcem do Ameriky. Závěr hry však naznačuje něco jiného. Příběh o víře ve vlastní osud studenty i s doprovodem Mgr. Hany Štufkové a Mgr. Lenky Pavelkové zaujal a zanechal v nich stejně jako celý projekt nezapomenutelné zážitky.

Studenti, kteří se během uplynulého roku účastnili projektu, navíc při příležitosti jeho ukončení dostali certifikát o jeho absolvování – tzv. Europass.

Tématem nového projektu, který bude probíhat od roku 2019, je hudba a umění obecně. První z nadcházejících studentských konferencí se pak bude konat v březnu 2019 v norském Vollenu.