Střípky z gymnázia

Comenius balí kufry do Polska

,

Už je to tu! Rok utekl jako voda a projekt Comenius se opět chystá za hranice našeho státu. Tentokrát o jarních prázdninách od 1.3. do 8.3.2011.Určitě mohu mluvit za celý Comenius team, když řeknu, že jsme všichni natěšeni na nové zážitky a poznání. Ačkoli máme z ranních, večerních a domácích prací na prezentaci kruhy pod očima, tak neskrýváme své nadšení pro věc.

S postupem času jsme zjistili, že téma ,,Energie“ je velmi těžko uchopitelné. Početný tým šestnácti studentů se rozdělil na tři menší skupinky, které se vydaly odlišnými směry. Přestože měla každá skupina své téma, o meziskupinovou pomoc nebyla nouze. Od německé koordinátorky Gitty Kleen dostal každý člen projektu svého kamaráda na dopisování z jiného státu. Na síti Facebook byla vytvořena skupina Comenia pro letošní konferenci v Polsku. A tak máme možnost už před odjezdem vytvářet mezinárodní volejbalové, basketbalové a fotbalové týmy. Kromě prezentace připravujeme zábavu na jeden společenský večer. Jeden tanec a zábavnou hru pro skupinu 90 studentů a jejich učitelů. Comenius team také plánuje, jak se bude prezentovat na karnevalu.

Na večerech prezentací budeme moci porovnat, jak si s tématem poradili naši vrstevníci z Polska, Norska, Španělska, Itálie a Německa. Držte nám palce, ať v konkurenci obstojíme!

Za Comenius team Markéta Štufková 3.C