Střípky z gymnázia

Erasmus+ se rozloučil závěrečným představením

,

Závěrečným představením vyvrcholil včera večer týden mezinárodní studentské konference projektu Erasmus+. Devadesát studentů z pěti zemí pracovalo na jeho přípravě celý rok prostřednictvím e-Twinningu a v mezinárodních skupinách pak během celého týdne v Příbrami.

Slavnostní program odstartoval svým vystoupením GymBand, školní orchestr gymnázia, a pak už následovalo samotné představení. To propojovalo příběhy mladých lidí s aktuálními problémy dnešní doby, od sociálních sítí až po životní prostředí. Celým příběhem pak rezonovalo téma sounáležitosti a myšlenka, na nichž jsou projekt Erasmus+ i jeho současné téma postaveny: You Are a Part of Us.

Jednotlivé fáze dramatické části představení studenti z České republiky, Německa, Norska, Itálie a Polska secvičovali v několika skupinách, a to i pod vedením lektorů z divadla Archa, s nimiž v průběhu posledních týdnů spolupracovali. Studenti v dalších skupinách mezitím připravovali  hudební části představení a rekvizity.

Na závěr celého večera následovalo poděkování, které bylo stejně tak vzájemné jako celé představení. Přesto však po zásluze směřovalo ponejvíce českému týmu gymnazistů a jejich vedoucím, pedagožkám Haně Štufkové a Lence Pavelkové.

Foto: Adéla Šoulejová

Záznam celého představení