Střípky z gymnázia

Kde jsme pomáhali

,

V posledním ohlédnutí za charitativním jarmarkem Pečeme dobro je potřeba informovat, kde všude pomáhaly peníze, které jste utratili za dobroty na jarmarku. Štědrou částku 30 094,- bylo radost rozesílat, protože studenti sekundy, tercie a kvarty brali svůj úkol rozhodnout, kam peníze poputují, opravdu vážně.

Jako v loňském roce i letos jsme chtěli jídlem dopomoci k jídlu, a tak částka 6000,- byla zaslána na projekt Obědy pro děti, díky které může mít jeden školák zaplacené obědy na celý rok. Naše akce tak nezůstala bez povšimnutí a objevila se v únorovém zpravodaji organizace Women for Women, která projekt zaštiťuje. Třída sekunda se rozhodla pomoci konkrétnímu dítěti, a to Maximu Vaškovi, který se narodil s celou škálou zdravotních potíží a omezení, a částkou 6 436,- přispěla na jeho transparentní účet neurorehabilitační kliniky AXON. Tercie se rozhodla zachovat kontinuitu pomoci z loňského roku a svoji částku 10 593,- zaslala příbramské organizaci ALKA zajištující služby lidem s postižením. Kvarta se pro změnu rozhodla 7 065,- použít na pomoc přírodě. Vyhrál projekt Plast je past organizace Greenpeace, díky kterému vznikl film mapující problematiku znečištěných oceánů A Plastic Ocean, šířící osvětu mezi spotřebiteli a organizující výzvy největším producentům potravinářských a kosmetických výrobků.

Jako organizátor akce děkuji všem za účast, nadšení, větší či menší podporu, a hlavně skvělou atmosféru, díky které jsme mohli zažít školu trochu jinak. Studentů, které to bavilo, nebylo málo, a tak uzavírám letošní ročník s jistotou, že tato akce bude mít své pokračování i v příštích letech.