Střípky z gymnázia

Výměna v Německu: minulost i současnost

,

Plni zážitků, obohaceni o spoustu nových informací a zdokonaleni ve znalostech německého jazyka přijeli zpět na gymnázium studenti z výměnného pobytu v německém Lachendorfu. Skupina 15 studentů strávila v Německu týden od 21. 10. do 27. 10. 2013.

Pod vedením paní Mgr. Václavy Reissmüllerové a Mgr. Pavly Karasové vyrazili v ranních pondělních hodinách autobusem směr Hannover. Když před večerem do Lachendorfu dorazili, čekalo je přivítání na místním filozofickém gymnáziu, které proběhlo v milé atmosféře a kde nechyběl ani společný přípitek, dále pak ubytování a seznamování se v hostitelských rodinách.

Celý týden měli studenti opravdu velmi nabitý a zajímavý program. Poznávali památky Lachendorfu a ostatních blízkých měst. Jako první navštívili Celle, kde proběhla návštěva židovské synagogy a památníku „Zaječí hon“. Dalším městem byl Marienborn, přes které vedla hranice mezi Spolkovou republikou a východním Německem. Neměli bychom zapomenout ani na hlavní město Dolního Saska, Hannover. Jiným zajímavým místem, na které se studenti podívali, byl památník Bergen-Belsen, který stojí na místě koncentračního tábora z 2. světové války. A aby se žáci mohli také pobavit a odpočinout, byl pro ně v programu přichystaný i výlet do zábavního parku Heide-Park Soltau, který studenti hodnotili jako nejlepší zážitek z celého týdne.

Součástí výměnného pobytu není jen poznávat různé památky a známá místa, ale také účastnit se vyučování na spřáteleném gymnáziu. To proběhlo celkem třikrát, vždy v dopoledních hodinách.

V sobotu si pro studenty připravili program hostitelské rodiny a večer proběhla rozlučková party, kde nechyběla spousta zábavy, hudby a občerstvení.

V neděli 27. 10. se studenti v ranních hodinách rozloučili a po skvěle prožitém týdnu se vydali směrem na Příbram. Všichni už se těší, až budou moci v únoru představit svým novým německým kamarádům své město a gymnázium.