Střípky z gymnázia

Velikonoce V Zahradě

,

V úterý 19.4. uskutečnili členové týmu „Connecting Classrooms“ svůj první projekt. Pro žáky z MŠ V Zahradě v Příbrami III, která poskytuje péči dětem s vadami zraku, připravili program s velikonoční tematikou včetně dárečků vlastní výroby – zdobených perníkových zajíčků a stojánků na kraslice.

Sluncem prozářeným ránem po prvním jarním úplňku vstoupil se studenty gymnázia do MŠ velikonoční čas; dopoledne ve znamení her, malování, vyprávění, tanečků a písniček. Nechybělo zdobení velikonočních vajíček, maňáskové divadlo, ani hledání obrázků s velikonočními náměty na zahradě MŠ. Poznávací hry a činnosti k procvičení jemné motoriky a správné koordinace očí a rukou byly zvoleny záměrně s ohledem na cílovou skupinu dětí s vadami zraku. Vedle své osobní zručnosti a fantazie si děti vyzkoušely i práci ve skupinách. Čekaly je sladké odměny v podobě bonbónů, čokoládových vajíček a perníčků.

„Velikonoce V Zahradě“ byly dnem rozzářených dětských očí, radosti a naděje. Svátkem dávání se srdcem naplněným radostí.

PaedDr. Hana Kuchyňková