Střípky z gymnázia

Vánoční nálada s GymBandem

,

V pondělí 16. prosince rozezněly celé gymnázium tóny známých skladeb hrané školným orchestrem GymBand. V hudebním sále totiž probíhal vánoční koncert, na který se přišli podívat nejen učitelé a studenti, ale také široká veřejnost. Kapacita celého sálu byla beze zbytku naplněna.

Na tomto vystoupení zazněly melodie z tradičního repertoáru (James Bond, Happy Together), nové písně (All You Need Is Love, Eye of the Tiger) a v neposlední řadě i vánoční skladby a koledy. Skladbu Eye of the Tiger zaranžoval pro školní orchestr bývalý člen tohoto souboru Adam Závodský. Proto i jemu patřil zasloužený potlesk, kterého se hudebníci po skončení vystoupení dočkali. V orchestru se také objevili staré známé tváře, a to v podobě bývalých studentů.

Jedním z největších překvapení byla ale Anička Klímová, jež jako host zazpívala za doprovodu orchestru píseň Yesterday a poté ještě jednu z vlastní tvorby.

Na konci celého koncertu čekalo na všechny pohoštění, kterého si užili – stejně jako vystoupení – doslova dosyta. Celý večer strávený na půdě gymnázia si všichni náležitě pochvalovali a díky němu se dostali do opravdové vánoční nálady.