Střípky z gymnázia

GymBand nadělil radost

,

Tradičním předvánočním koncertem dnes zahřál srdce přítomných školní orchestr Gymnázia Příbram GymBand. Pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové si pro přátele v přeplněném hudebním sále školy připravil hodinový koncert skládající se jak z tradičního repertoáru, tak i vánočních písní a koled. Zazněly melodie z filmů o Jamesi Bondovi, Thriller Michaela Jacksona i jazzová klasika – Měsíční serenáda Glenna Millera nebo známá Dinah. Svůj žánrový rozsah ukázal GymBand v úpravě Smetanovy Vltavy, aby se pak přenesl do období Vánoc melodie Bílé Vánoce, Papa Noel či Tichá noc. Nechyběla ani česká píseň Narodil se Kristus Pán. Bouřlivý potlesk provázel vystoupení všech sólistů i jednotlivé skladby, z nichž ta poslední byla věnována dětem – šlo o melodii Mašinka Tomáš.

GymBand v tomto školním roce pracuje v novém složení a čítá více než dvacet členů, kteří hrají na housle, violu, příčné flétny, klarinety, altové i tenorové saxofony, pozoun, trubky, bicí nástroje, kytary, basovou kytaru, klávesy a klavír.

Předvánoční koncert GymBandu byl příjemným zážitkem a radostí pro rodiče, sourozence a další příbuzné hudebníků, ale také pro řadu spolužáků, kteří přišli podpořit své kolegy, i pro učitele, kteří našli cestu do hudebního sálu. Bonusem bylo bohaté občerstvení, které členové orchestru pro hosty připravili.

Záznam celého koncertu naleznete na těchto stránkách v nejbližších dnech.