Střípky z gymnázia

Březnický koncert předčil očekávání (VIDEO, OBRAZEM)

,

Měl být tečkou za výměnným pobytem německého školního orchestru na gymnáziu a zároveň posledním ze tří společných koncertů obou studentských orchestrů, toho z Gymnázia Aurich a z Gymnázia Příbram. A také byl, ale stal se zároveň něčím, na co asi nikdo z jeho aktérů hned tak nezapomene. Koncert v březnickém zámku byl co do atmosféry a počtu diváků na čtvereční metr rozhodně jedním z nejnezapomenutelnějších v bezmála šestileté historii GymBandu.

Už před 19. hodinou se sál zcela zaplnil a ti, kteří přišli krátce poté, už museli zůstat stát a někteří dokonce až za dveřmi v přilehlé místnosti. Nevelký, ale příjemný a útulný sál se pak stal svědkem povedeného vystoupení obou orchestrů – třiceti hudebníků ze dvou zemí, které spojuje hudba a přátelství – jak ta nově navázaná v uplynulém týdnu, tak i ta, která v některých případech trvají už tři roky. Celkovou atmosféru umocnila také uvolněnost všech hráčů, kteří si v ten den užili spoustu legrace. Pozoruhodným okamžikem bylo také přivítání staršího německého páru, který studenti předtím odpoledne náhodou potkali na Orlíku, dali se s ním do řeči, slovo dalo slovo a manželé se přišli podívat na koncert do Březnice. I takové byly příběhy společného týdne.

Díky ochotě rodiny Bartákových ze správy státního zámku Březnice se pak mohl uskutečnit i závěrečný raut, další nezapomenutelný okamžik celého týdne. A určitě nikdo nezapomene na chvíli, kdy členové obou orchestrů začali spontánně tančit, ruku v ruce Češi a Němci a všichni Happy Together a In the Mood – snad právě názvy těchto skladeb z repertoáru obou orchestrů nejlépe vystihují celou atmosféru: všichni si večer užili společně šťastni a v dobé náladě.