Střípky z gymnázia

Rok 2013 na gymnáziu. Jaký bude?

,

V roce 2013 usedli studenti do lavic poprvé 7. ledna. Rok 2012 s sebou přinesl řadu zajímavých akcí, besed a přednášek, z nichž některé jste si mohli připomenout v naší ročence. Rok 2013 bude na události zajímavý neméně.

Pro studenty posledních ročníků bude jistě klíčová maturita. Ta i letos, jak je v poslední době tradicí, přinese některé novinky, z nichž tou nejdůležitější je sjednocení úrovní. Čtvrťáci a oktaváni však v současné době žijí především přípravou svých maturitních plesů, které budou také prvními velkými akcemi, které škola organizuje, v tomto roce. Nejprve uspořádají svůj ples oktáva a 4.C, a to 25. ledna, potom 4.A a 4.B – 1. února. Naproti tomu studenty prvních ročníků čeká jedna z nezapomenutelných akcí první fáze studia: lyžařský výcvik. V druhé polovině ledna je v Krkonoších doplní sekunda a kvinta.

Jaro přinese vrcholy hned dva – tradiční akademii, tentokrát s kulturním zaměřením, na niž se zájemci o účinkování mohou Mgr. Ondřeji Kopáčkovi hlásit právě v těchto dnech, a studentskou konferenci mezinárodního projektu Comenius. Na tu se sjede více než stovka studentů a pedagogů z partnerských škol z Německa, Norska, Itálie a Polska. Jejím pořadatelem je Comenius Team Gymnázia Příbram pod vedením Mgr. Hany Štufkové a Mgr. Bedřicha Rotha.

Na své si přijde i řada účastníků nejrůznějších zájezdů – v červnu se mimo jiná chystá několikadenní poznávací jazykový zájezd do severního Německa, atraktivní bude určitě také zářijový výjezd do ruského Petrohradu. Spolu s těmito zájezdy se zájemci mohou těšit i na zájezdy do Itálie nebo jednodenní návštěvy německy mluvících zemí.

Tematické exkurze, kultura i sport jsou dalšími tradičními červnovými lákadly. Studenti druhých ročníků budou poznávat místa tuzemská a terciáni příbramský region. Kvartáni pod vedením Mgr. Marcely Haškové uspořádají absolventské představení předmětu dramatická výchova a sportovní nadšenci si v posledním červnovém týdnu zazávodí při atletickém memoriálu Antonína Stočesa.

Celý rok bude také naplněn řadou besed, přednášek a exkurzí – na tu první, do prostor Parlamentu České republiky, vyráží první skupina už v pondělí. Na přelomu zimy a jara vyvrcholí také soutěže v jednotlivých předmětech. Loňské úspěchy a letošní postupová kola slibují zajímavé výsledky.

Snad si tedy každý přijde na své.