Střípky z gymnázia

Biologické olympiády v kostce

,

Během měsíce dubna proběhlo několik okresních a krajských kol olympiády v biologii a Gymnázium Příbram mělo ve všech kategoriích své zastoupení.

Jako první, v doprovodu Zdeňka Vondráka, bojovali 1. dubna v krajském kole kategorie A studenti oktávy – Adam Závodský a Marek Solanský. Adam nakonec získal 4. a Marek 7. místo.

Okresní kolo kategorie C se uskutečnilo 13. dubna a studenti tercie se poprali o přední příčky. Tereza Humlová vyhrála 1. místo, Adam Karas získal místo 3. a Tomáš Havlíček obsadil 4. místo. Lenka Blažková, která studenty v tento den doprovázela, měla jistě velkou radost, protože Tereza s Adamem pokračují dál do krajského kola, které se bude konat 18. května 2016.

Krajské kolo kategorie B na sebe nenechalo dlouho čekat a 15. dubna nastal den D pro studentky kvinty – Emu Albrechtovou a Kristýnu Váchovou. Ema nakonec skončila na 3. a Kristýna na 16. místě. Dívky doprovodil Petr Vocílka.

Ti nejmenší soutěžili v okresním kole kategorie D 21. dubna v doprovodu Aleny Vrátné. Sára Trávníčková ze sekundy vybojovala 6. místo, Zuzana Urbanová také ze sekundy obsadila 10. místo a Jiří Hrubant z primy získal 11. místo.

Všem soutěžícím gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v dalším kole.