Střípky z gymnázia

Prváci se seznámili

,

V úterý 13. září vyrazily třídy 1.A, 1.B, 1.C, 3.S a kvinta na adaptační kurz do Rekreačního střediska Věšín. Studenti i učitelé se do kempu dopravili na kolech.

Většinu svého času žáci trávili v kempu, kde se konalo nejvíce aktivit, které byly hlavní náplní adaptačního kurzu. Každá třída byla rozdělena na polovinu, aby se studenti mohli prostřídat a díky tomu si vyzkoušet co nejvíce aktivit. Kromě třídních učitelů, kteří si pro svou třídu připravili spíše seznamovací hry, si různé aktivity nachystali také ostatní učitelé. Aktivity často souvisely s předmětem, který učitelé vyučují. Studenti se tak zapojili například do důvěrného orienťáku,  matematicko-chemických hrátek, sportů v přírodě, historicko-jazykového workshopu, hudebního workshopu, přednášce o první pomoci a drogové prevenci, detektivní únikovky a úkolů s GPS.

Další důležitou součástí adaptačního kurzu byl také celotáborový úkol – divadelní představení. Každá třída si vylosovala jiný žánr (romantická komedie, absurdní drama, muzikál, loutkové divadlo a detektivka), ale všechny třídy do svého představení musely zakomponovat stejných deset slov. Přípravě hry se studenti věnovali mezi programem po celou dobu kurzu a v pátek před odjezdem každá třída zahrála svoje představení učitelům a ostatním žákům.

V pátek po obědě už studenti i učitelé znovu nasedli na kola, aby se dopravili zpátky do Příbrami. Ke škole se vrátili s novými zážitky a také vzájemně seznámení se svými spolužáky i učiteli.