Střípky z gymnázia

Kvinta a první ročníky na adaptačním kurzu

,

Na adaptační kurz letos poprvé vyrazila kromě prvních ročníků i kvinta. Cílem samozřejmě bylo dobře se navzájem poznat a užít si spoustu zábavy. Za tou studenti vyjeli 5. září do rekreačního střediska u Věšína, a to na kolech.

Program připravovali pedagogové a často to byly originální hry a dílny. Například fyzikální dílna, kde si studenti hráli s těžištěm kartonové berušky, nebo putování po ostrově se šamanskými tanci a zavázanýma očima. Ale i seznamovací hry a aktivity byly mnohdy překvapivé, dokonce i kvintáni se navzájem lépe poznali. Ve volných chvílích hráli studenti volejbal nebo nohejbal. Některé tradice ale drží, a proto se taky věnovali nacvičování divadelních představení. Letošní mix byla komedie o lyžařském kurzu v podání kvinty, detektivka s názvem Detektiv Kočkodan v režii 1.B, muzikál o Mařce od 1.C a 1.A si vyhrála s loutkovým divadlem na námět pohádky O veliké řepě.

Cíl byl jednoznačně splněn a letošní průkopnický pokus vzít s sebou kvintu se osvědčil. Prváci a kvintáni by tedy mohli fungovat míň jako dva oddělené bloky a víc jako kamarádské třídy.