Střípky z gymnázia

Pohlednice? Dvakrát zlato v republice

,

Už podruhé za sebou se členové školní televize GymTV vypravili do sídla Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na vyhlášení celorepublikové soutěže Videopohlednice z mého města. Cílem bylo natočit krátké video, film či reportáž o svém městě v anglickém jazyce. Organizátor soutěže, Anglický klub při ZŠ Mládí v Praze, přišel s tímto nápadem jako dobrou metodou pro využití multimédií při výuce cizích jazyků už před 14 lety. Příbramští studenti se aktivně zapojili do dvou kategorií. Ve II. kategorii (6. a 7. třída) získaly první místo Sára Sovičková a Anna Mottlová (obě sekunda) a ve IV. kategorii (1. a 2. ročníky) získali studenti sexty Adéla Dobešová, Filip Martinkovič a Jan Sovička a studentka 2.A Anna  Melicharová rovněž zlaté umístění. V letošním ročníku bylo zasláno 75 videosnímků, loni o tři méně. Za celých 14 let soutěže si porota musela přehrát 832 snímků od dětí ve věku od 9 do 18 let.

Soutěž se konala pod patronací velvyslankyně Spojeného království a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Partnery soutěže jsou British Council, CK Kristof, časopis R&R, nakladatelství Bridge, Oxford University Press, Lingea, Pearson, Cambridge University Press a Macmillan.

V mladší kategorii natočily studentky sekundy snímek z prostředí Hornického muzea Příbram jako setkání dívky ze současnosti a z minulosti. Videopohlednice starších studentů vychází z koncepce zpravodajství školní televize gymnázia a je pojata jako jedno vydání cestovatelského magazínu. Představuje historii města, Svatou Horu a Hornické muzeum Příbram. Autoři snímků by tímto rádi poděkovali vedení Hornického muzea a představitelům Svaté Hory za umožnění natáčení a paní Romaně Sovičkové za pomoc s přípravou videopohlednice.