Střípky z gymnázia

Pochvala pro basketbalistky

,

V úterý 5. 3. 2013 se Gymnázium Legionářů pod vedením pana profesora Vocílky zúčastnilo základní části basketbalového turnaje dívek, který pořádala Střední průmyslová škola. Tohoto turnaje se zúčastnilo 7 středních škol z Příbrami a okolí. Školy byly rozděleny do dvou skupin a každá skupina se odebrala do jiné tělocvičny z důvodu urychlení turnaje. První skupina se školami Gymnázium Legionářů Příbram, Průmyslová škola Příbram, Gymnázium a obchodní akademie Sedlčany a v neposlední řadě Obchodní akademie Příbram své zápasy odehrála v tělocvičně průmyslové školy. Druhá skupina se školami Integrovaná střední škola Příbram, Zdravotnická škola Příbram a Gymnázium pod Svatou Horou Příbram odehrála zápasy v tělocvičně ZŠ pod Svatou Horou.

Děvčata ve složení Veronika Císařová (4.C), Iveta Císařová (4.C), Veronika Pilousková (4.B), Nikola Krýdová (septima), Lucie Černohorská (2.C), Tereza Hilseová (2.C), Natálie Pihávková (2.B), Gabriela Lukšanová (kvinta), Alice Havlovicová (kvinta), Magdalena Šmídová (1.C) a Monika Tranová (1.C), odehrály první zápas proti silné průmyslové škole. Tento zápas byl opravdu napínavý. Skóre se měnilo každou minutou. Nakonec i za přispění rozhodčího vyhrála tento zápas průmyslová škola. Děvčata to sice mrzelo, ale neztratila chuť do dalších zápasů. Ostatní zápasy první skupiny jsme proti Sedlčanům a Obchodní akademii vyhrály. Z druhé tělocvičny přišly holky s pořadím 1. ISŠ, 2. Zdravotnická škola, 3. GPSH. Děvčata věděla, že to v boji o 3. místo nebudou mít proti Zdravotnické škole vůbec jednoduché, jelikož jsou tam dívky, které basketbal dříve hrály závodně. Holky zachovaly chladnou hlavu, a tak proti silným protihráčkám zvítězily a získaly krásné třetí místo. První místo obsadila již zmiňovaná Střední průmyslová škola, která porazila ISŠ, která nakonec skončila na druhém místě.

Pro holky je to určitým zklamáním, protože od rána panovala v týmu dobrá nálada a věřily si na obhajobu prvního místa z minulého roku. I tak si myslím, že se dívky nemají za co stydět, byl to dobrý výkon.