Střípky z gymnáziaVidea

Pětačtyřicetičlenný bigband rozjásal Zámeček (VIDEO)

,

Přinášíme vám kompletní záznam společného koncertu školních orchestrů Gymnázia Příbram a německé IGS Marienhafe. Český GymBand a německý BigBand jím slavnostně uzavřely první část výměnného programu obou studentských kapel – týden, během něhož příbramští gymnazisté hostili německé partnery ve svých rodinách. Závěrečný společný koncert pak uspořádaly v Galerii Františka Drtikola v příbramském Zámečku-Ernestinu v pátek 7. dubna večer.

Během hodinu a půl dlouhého vystoupení se nejdříve představili hosté, třiadvacetičlenný bigband vedený dirigentem a pedagogem Bodo Florianem. Němečtí hosté zahráli sedm skladeb, mezi nimi třeba směs hitů Michaela Jacksona nebo bigbandovou úpravu Bohemian Rhapsody od skupiny Queen. Bohaté obsazení orchestru, v němž nechyběly ani dvě tuby nebo eufonium, dalo známým melodiím zajímavou barvu a zaplněný sál si vystoupení hostů bezpochyby užil. GymBand pak předvedl také sedm skladem ze svého repertoáru a ani jemu nechyběly neobvyklé nástroje – vůbec poprvé se v GymBandu představil fagot. Všichni muzikanti si dokonce „střihli“ pěvecký part písně Skyfall. Na závěr přišla na řadu chvíle pro společné vystoupení obou kapel, které vyvrcholilo jazzovou skladbou In the Mood.

Slova díků z úst německých hostů, vedoucí GymBandu Miloslavy Šmolíkové i ředitelky Gymnázia Příbram Ivy Kadeřábkové patřila především muzikantům samotným a pak samozřejmě hostitelským rodinám – těm z GymBandu i těm, které členy školního orchestru nejsou, a přesto se úlohy této úlohy ujaly.

Hudebníci tak připravili všem vynikající zážitek. Je skvělé, že spolupráce s německými školními orchestry může pokračovat a GymBand tak může navázat na partnerství s orchestrem Gymnázia Aurich i na své další mezinárodní vystoupení, zářijový koncert s dívčím bigbandem z australského Sydney. A v červnu na shledanou v severním Německu!

BigBand Marienhafe
03:55 Born to be Wild – 06:54 Just Give Me a Reason – 10:41 Spongebob Squarepants – 15:19 The King of Pop (Michael Jackson Medley) – 20:15 5E Funk – 23:05 Bohemian Rhapsody – 32:15 The Blues Brothers Greatest Hits

GymBand Příbram
37:34 Drag Me Down – 40:21 Skyfall – 46:41 Feeling Good – 51:12 Pirates of Caribbean – 54:49 Let It Go – 58:52 Hey Jude – 1:02:27 Rolling in the Deep

BigBand Marienhafe & GymBand Příbram
1:07:30 The Bottom Line – 1:10:40 Hey, Soul Sister – 1:19:55 In the Mood – 1:25:10 Hey, Soul Sister