Střípky z gymnázia

GymBand Příbram a PLC Sydney BigBand: Příbram viděla skvělý koncert

,

To, co se zpočátku jevilo jako odvážný a nejistý plán, se nakonec ukázalo být jako skvělý hudební zážitek a ojedinělá kulturní akce. V nádherném večeru na samém konci dlouhého období letního počasí přijelo do Příbrami jednadvacet Australanek s doprovodem, jinak studentek Presbyterian Ladies‘ College Sydney, a společně se školním orchestrem Gymnázia Příbram GymBand rozjely dvouhodinovou hudební show plnou známých melodií od jazzu přes filmovou hudbu až po popové hity.

Koncert obou školních orchestrů ve čtvrtek 15. září v 18 hodin zahájil starosta města Jindřich Vařeka s ředitelkou Gymnázia Příbram Ivou Kadeřábkovou. Pak se do hraní jako první pustily Australanky. V jejich repertoáru se zaskvěly tituly známé i českým posluchačům – třeba Sir Duke Stevieho Wondera nebo I’m a Believer známá z filmu Shrek, byť původně ze šedesátých let. Po hodinovém vystoupení hostů přišel na řadu příbramský GymBand. I ten předvedl svoje „best of“ – například oscarovou píseň Skyfall nebo Feeling Good, známou naposledy z cover verze Michaela Bublého, v obou případech nedávné novinky v repertoáru orchestru. Nakonec se oba orchestry, tedy čtyřicet hudebníků na jednom pódiu, představily ve dvou skladbách společně. Nutno podotknout, že oba tituly, Hey Jude a In the Mood, společně v danou chvíli hrály teprve podruhé.

Zaplněné náměstí T. G. Masaryka za koncert poděkovalo upřímným potleskem. A bylo za co děkovat – nejen oběma kapelám a jejich vedoucím, Philu Harperovi a Miloslavě Šmolíkové, ale snad také osudu, že tyto dva orchestry svedl dohromady v tak skvělý den. Byl to šťastný koncert s mimořádným štěstím na počasí. Díky patří také Městu Příbram, které se na jeho organizaci vydatně podílelo, moderátorovi Václavu Bešťákovi a tlumočnici Marcele Haškové, zvukařům, a především divákům, kteří si na náměstí našli cestu, a samozřejmě oběma orchestrům.