Střípky z gymnázia

Pečeme dobro se vrací. V tradiční podobě už za týden

,

Jako vždy v den pololetního vysvědčení a po třech letech v původní podobě. V úterý 31. ledna na pracovišti Legionářů proběhne 6. ročník charitativní akce Pečeme dobro. Žáci sekundy, tercie a kvarty budou opět v prostorách přízemí a 1. patra prodávat nejrůznější pochutiny, sladké a slané pokrmy, a připravovat nápoje. Studenti i zaměstnanci školy budou mít možnost si všechny pochoutky zakoupit a přispět tak na dobrou věc. Veškerý výtěžek z akce totiž opět poputuje na charitu. Kam přesně, určí sami žáci za každou třídu.

„Je super, že se letos konečně můžeme vrátit k té původní koncepci, jak s ní přišla zakladatelka, bývalá učitelka na gymnáziu, Marcela Hašková, kdy opět bude celá škola na chodbách, bavit se a užívat si všechny ty dobroty, které si nižší gymnázium připravilo. I v covidových letech jsme ale tradici nepřerušili, tehdy dobrovolníci z řad studentů i učitelů napekli a výrobky jsme pak rozvezli do nemocnic, domova seniorů a jiných zařízení,“  říká organizátorka akce Magdaléna Studená ze septimy. Celý program také tradičně doprovodí hudba. Akce začne v úterý po rozdání pololetního vysvědčení, tedy po začátku druhé vyučovací hodiny. Studenti tříd, které neprodávají, mají za úkol přijít do školy nalačno a najíst se až při akci. Musí si ale přinést dostatek hotovosti.

Podoba 6. ročníku akce navazuje na první tři ročníky z let 2018, 2019 a 2020. V letech 2021 a 2022 nemohla akce v této podobě kvůli covidovým opatřením proběhnout.

Reportáž GymTV  z 3. ročníku