Střípky z gymnázia

Pečeme dobro pro nemocnici

,

Na gymnáziu se zase po roce pomáhalo. Přestože výuka probíhá distančně, našel se způsob, jak v tradičním termínu uspořádat charitativní akci Pečeme dobro, byť v netradiční podobě. Organizátorka akce Magdaléna Studená oslovila studenty vyššího gymnázia, kteří své výrobky darovali zaměstnancům Oblastní nemocnice Příbram.

V jídelně školy, kde se příspěvky studentů shromažďovaly, se tak sešlo množství sladkých i slaných pochoutek, které následně směřovaly do nemocnice, aby zdravotním sestrám, lékařům a dalšímu personálu přinesly trochu radosti a rozptýlení v náročné době.

„Je báječné, kolik lidí se letos rozhodlo v rámci Pečeme dobro pomoci. Opravdu všichni, kteří se do akce zapojili, si zaslouží velký dík. Byla radost organizovat něco tak pozitivního, plného podpory a naděje,“ říká organizátorka akce Magdaléna Studená.

O tradiční průběh charitativního jarmarku, na který jsou studenti i učitelé zvyklí v podání žáků nižšího gymnázia, škola nepřijde. Akce se bude konat, až bude možná plná prezenční výuka a hygienická pravidla to dovolí.

Studenti přihlášení do akce Pečeme dobro: Kristýna Bílková, Nela Demlová, Alžběta Dvořáková, Magdaléna Eliášová, Přemysl Hadač, Zuzana Havlíčková, Kateřina Karcolová, Marta Kembická, Hana Kopecká, Barbora Krejčíková, Anežka Krejzová, Jakub Nejdl, Kateřina Nováková, Michaela Pelikánová, Veronika Petříková, Tereza Placatková, Barbora Stachová, Barbora Stibůrková, Magdaléna Studená, Vít Šimánek, Jakub Šmejkal, Adéla Šoulejová, Eliška Tůmová, Anežka Vojáčková, Dita Vondrušková