Střípky z gymnázia

Návštěva z Dijonu

,

Od pondělí 10. do středy 12. února navštívila gymnázium dvojice  učitelů z francouzského Dijonu v rámci projektu Evropské literární dobrodružství . Tento projekt  je založen na spolupráci s evropskými školami v oblasti literatury. Jeho komunikačním jazykem je francouzština. Ve středu si Angélique Pajard a Phillipe Michaud za asistence profesorek Veroniky Šedivé a Veroniky Holíkové prohlédli celou školu a dostalo se jim i audience u paní ředitelky Ivy Kadeřábkové. Ve středu ve stejném složení následovalo setkání s pány místostarosty Ivanem Šedivým a Jurajem Molnárem na příbramské radnici. Ten samý den o pár hodin později došlo také k setkání se studenty gymnázia.

Evropské literární dobrodružství je dlouhodobý projekt, kterého se účastní gymnázia čtyř partnerských evropských regionů. Studenti zapojených škol budou mít za úkol přečíst 3-4 současná literární díla ve francouzštině. Jedná se o povídky, romány a komiksy. Cílem je zvolit nejoblíbenější dílo v rámci tzv. Literární ceny gymnazistů a učňů Burgundska (PLLAB). Na tuto aktivitu budou navazovat další akce, které umožní studentům kontakt s cizojazyčným prostředím a výměnu názorů, seznámení se s kulturním bohatstvím čtyř partnerských regionů a jejich zemí, a zároveň obohatí jazykové dovednosti studentů. Vyvrcholením projektu bude setkání všech škol na předávání literární ceny 5. června 2014 v Dijonu.

Návštěva se celkově velice vydařila nezbývá než doufat, že i další setkání v rámci tohoto projektu budou mít tak reprezentativní a slavnostní průběh.