Střípky z gymnázia

Komu se nelení, ten zaběhne půlmaraton!

,

Příbramský půlmaraton je velká akce. Jak jednotlivci, tak štafety se pouští do běhu s dlouholetou tradicí. Trať o délce přesně 21,0975 kilometrů prochází celým městem a je součástí Brdského běžeckého poháru.

Z gymnázia vyrazilo na start hned několik štafet, jak studentských, tak učitelských. Největší úspěch měla smíšená štafeta primy a sekundy s názvem Plavci z gymplu. Ve složení Jiří Berka, Karolína Karasová, Barbora Šindelářová a Monika Malhová doběhli na jedenáctém místě s časem 1:41:27. Doplavali si tak pro první místo v rámci štafet z gymnázia.

Učitelská štafeta GymLaufRun, ve které běželi Mgr. Pavla Karasová, Mgr. Alice Matulová, Mgr. Lenka Pavelková a Mgr. Petr Vocílka, skončila na 26. místě a půlmaraton zdolala za 1:52:58. Obsadila tak třetí místo za štafety ze školy.

V půlmaratonu však nevyhrává ani první či druhý, ale každý, kdo jej zdolá. Proto gratulace pro všechny odvážlivce, kteří půlmaraton zaběhli.