Střípky z gymnázia

Holanďané v Příbrami

,

Když se v květnu čeští studenti vrátili z holandské části výměnného projektu Tourism Leeuwarden – Příbram, okamžitě začali přemýšlet o programu, který přichystají pro své partnery při jejich návštěvě v České republice. Čas uplynul rychle a včera po poledni dosedlo na plochu ruzyňského letiště letadlo z Eindhovenu a v něm devět studentů a dva učitelé. V doprovodu svých kamarádů stráví v České republice do neděle sedm nabitých dnů. Na letišti skupinu přivítala vedoucí projektu Mgr. Marcela Hašková v doprovodu PhDr. Josefa Fryše a českých studentů. Ti se svých partnerů hned ujali, a zatímco učitelé po příjezdu do Příbrami vyrazili na večeři, studenti představili holandským partnerům hostitelské rodiny.

V pondělí se všichni za doprovodu Mgr. Marcely Haškové a Mgr. Adély Zbíral vydali po škole, kterou si důkladně prohlédli. Zároveň absolvovali kvízovou soutěž, která jim měla vrátit vzpomínky na dobu pobytu v Holandsku. Dopoledne se neslo také v duchu sportovního zápolení, když školní hřiště hostilo zápasy v košíkové a softballu.
Po obědě ve školní jídelně se skupina českých a holandských studentů vydala na Svatou Horu. Zde si vyslechli německý výklad v podání Mgr. Miloslavy Šmolíkové, která prohlídku korunovala ukázkou hry na varhany ve svatohorské bazilice.

Posledním bodem pondělního programu se stalo neformální setkání v čajovně Na zemi. Už zítra však na všechny čeká další náročný den spojený s poznáváním zajímavých cílů příbramského regionu.