Střípky z gymnázia

Anglické certifikáty našly další majitele

,

Dne 17. 3. 2018 proběhla na našem gymnáziu jazyková zkouška úrovně  B2 FCE. Této obhajoby se zúčastnilo 12 studentů převážně ze 3. a 4. ročníků a z oktávy. S potěšením můžeme konstatovat, že tyto certifikáty získali všichni studenti, a tak jim mohly být na přelomu května a června certifikáty předány.

Zkouška typu FCE (First Certificate of English) je pro studenty na středně pokročilé úrovni B2. Držitelé tohoto certifikátu dovedou samostatně a účinně používat anglický jazyk, diplom je uznáván na vysoké škole a u mnohých zaměstnavatelů.

Nicméně naši studenti míří ještě výše. Dne 23. 6. 2018 proběhne na naší škole jazyková zkouška úrovně C1 CAE. Této zkoušky se zúčastní 7 studentů. Věříme, že i oni zkoušku zvládnou.

Typ zkoušky CAE (Cambridge English Advanced) je testem pro studenty na pokročilé úrovni C1. Držitelé tohoto osvědčení mají výhodu při přijímacím řízení na nejlepší anglicko-jazyčné vysoké školy ve světě, včetně britských škol.

I když naše gymnázium není jazykově zaměřené, je skvělý výsledek, že tak velký počet studentů v rámci hodinové dotace výuky anglického jazyka tuto mezinárodní zkoušku úspěšně zakončilo. Je vidět, že naši studenti jsou motivováni k co nejvyšším výkonům a jejich úsilí a píle, kterou do činností vloží, je tím pravým zadostiučiněním.

Congratulations and good luck with their English skills.