Střípky z gymnázia

GymTV tento týden dvakrát živě

,

Už tradičně dva přímé přenosy nabídne GymTV, školní televize Gymnázia Příbram, v posledním předvánočním týdnu. Oba můžete sledovat na jejích webových stránkách. V úterý od 19 hodin odvysílá televize třetí vánoční koncert příbramské kapely Ginevra, ve čtvrtek v 17:30 pak zahraje divákům v hudebním sále i sledujícím přímého přenosu školní orchestr gymnázia, GymBand.

V obou případech jde už v podstatě o zavedenou vánoční tradici. Vánoční koncerty Ginevry v nedalekém Divadle Antonína Dvořáka bývají tradičně vyprodané, ani letos tomu není jinak. V uplynulém týdnu byl kapelník této skupiny Václav Plecitý hostem pořadu Z profilu, kde představil, na co nebo spíše na koho se diváci letos mohou těšit: „Máme nového basistu. Proto nemáme novou píseň, protože jsme se museli s ním naučit veškerý náš repertoár.“ Nového člena kapely chce Ginevra právě na vánočních koncertech představit. „Máme tam také nějaké koledy zpívané společně s našimi hosty, na které se těšíme,“ dodal Plecitý.

GymTV do divadla zamíří už v pondělí. „Příprava přenosu na místě – do toho nepočítám přípravu grafiky nebo techniky – trvá asi čtyři hodiny, takže proto se vše staví o den dřív, a pokud to jde dobře, stihneme si část druhého koncertu odvysílat zkušebně tak zvaně do zdi. A nikdy nevíte, co vám kde přestane fungovat, je to vždy napínavé až do konce,“ říká vedoucí školní televize Josef Fryš a zdůrazňuje, že je samozřejmě také potřeba představení vidět předem.

Velkou přípravu vyžaduje také druhý plánovaný přímý přenos, a totiž z vánočního koncertu GymBandu. Náročný je ve více ohledech – letos druhým rokem se štáb více zaměří na zvuk – každá nástrojová sekce je snímána zvlášť a zajištěna tak je kvalitnější zvuková stopa. „Navíc víme, že je pořád mnoho věcí ke zlepšení, nabízí se třeba citlivější střih. Pracujeme na tom, tak uvidíme, jestli se to povede,“ upřesňuje vedoucí GymTV.