Střípky z gymnázia

Gymnazisté přinesli dětem jaro

,

Už potřetí uspořádali studenti z Gymnázia Příbram za podpory Města Příbram a SRPG gymnázia pro děti z Praktické a speciální školy Příbram Jarní olympiádu. Ve středu před velikonočními svátky tak byly v tělocvičně Pod Šachtami k vidění zajímavé sportovní disciplíny i výtvarné dílny, ale především tu bylo cítit nadšení malých soutěžících a radost organizátorů. Těmi byli zejména studenti 2.A, ale i studentky 1.A a pak také účastnice projektu KES, které budou za rok při stejné akci hostitelkami svých vrstevnic z partnerské školy z anglického Southamptonu. Celým programem provázely Johana Paulová a Eliška Hlaváčková z kvarty, rozcvičku dětem připravily dívky z 2.A pod vedením Barbory Brabcové a všechny na dobrou náladu svým zpěvem naladila Barbora Fremrová z 1.C.

Děti soutěžily na jednotlivých stanovištích, jako byly třeba kuželky, hod na koš, střelba na branku, skákání v pytlích, skákání panáka, ale také výroba velikonoční slepičky a další.  Výkony družstev, reprezentujících vždy jednu zemi, se zapisovaly do tabulky a na závěr pak proběhlo vyhodnocení a vítězná družstva z rukou organizátorek celé akce, PaedDr. Hany Kuchyňkové a Mgr. Marcely Haškové, obdržela medaile. Odměněni ale odcházeli všichni účastníci – velikonočních balíčků se sladkostmi bylo dost pro všechny.

Malí soutěžící, pro které školní výuka není nikterak jednoduchá, ale i jejich pedagogové, pro něž ostatně platí totéž z opačného úhlu pohledu, tak strávili zajímavé dopoledne, které bylo přínosné pro všechny. Vždyť i gymnazisté si vyzkoušeli, jaké to je organizovat soutěž a stát se na pár hodin průvodci dětí, z nichž mnohé mají specifické potřeby. Ale přesto měli všichni jedno společné: radost ze hry.