Střípky z gymnázia

Florbalisté Gymnázia Příbram nejlepší v okrese

,

V pátek 4. prosince opět naše škola ukázala, že vychovává nejen chytré hlavy, ale také zdatné sportovce. Postarali se o to studenti napříč všemi třídami, kteří na gymnáziu v Sedlčanech vyhráli soutěž ve florbale, na kterou odcestovali ve čtvrtek.

Naši florbalisté ve složení Martin Kalous, Martin Král, Martin Škopek, Ondřej Ježek, Miroslav Polák, Tomáš Hlaváč, Lukáš Kohút, Dan Navara, Pavel Hudík, Michal Valta, David Mráz a Ervín Landauer bojovali ve skupině o postup a v pátek porazili v semifinále Dubno 6:1 a ve finále Sedlčany. Ačkoliv se Sedlčanskými prohrávali 1:0 v poločase, dokázali vývoj zápasu zvrátit a dvěma góly, které zařídili Martin Král a Tomáš Hlaváč, rozhodli o vítězi. Sedlčany překonali 1:2. Naše mladíky doprovázel Mgr. Bedřich Roth.

„Myslím, že za naši školu jsem položil srdce, mám úplně odřená kolena,“ řekl po svém návratu první brankář týmu Gymnázia Příbram Lukáš Kohút.

Jak si povedou chlapci dále, ukáže až krajské kolo, které se uskuteční ve Slaném. Tam budou ve středu 9. prosince bojovat hoši o další skvělá umístění. Držme jim palce!

Join the discussion