Střípky z gymnázia

Boj o lavice a další klasika

,

Jak známo, je 1. září jediný školní den, kdy (téměř) všichni přijdou do školy včas. Možná se zase bude před vchodem skoro přespávat, i když počasí to asi nedovolí. Klasický obrázek 1. září – urvat právě TU lavici. I když někteří flegmatici ten boj pořád ne a ne pochopit. Poďme se ale pro pořádek podívat, co dalšího nás zítra a v dalších dnech čeká.

Podle informací zástupce ředitelky Mgr. Josefa Doležala má být škola otevřena v 7.15 a první a druhou hodinu budou na programu třídnické práce. Ty novým žákům tradičně zpestří ti starší, kteří už pro ně mají připraveno přivítání. A také tradiční už bude i cvičná evakuace, kterou by měla ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková vyhlásit po deváté hodině. Na 128 prváků a primánů čeká také prohlídka školy a možná první oběd (obědy budou v prní den vydávány od 9:35 do 12:00). Předpokládá se, že noví žáci se ve škole zdrží i 3., případně 4. vyučovací hodinu – musí se totiž seznámit s dalšími fakty o provozu školy, školním řádu a podobně.

Hned v úterý 2. září bude foyer tradičně zaplněno při prodeji papírenského zboží či zprávách školní televize a v půl jedné už noví prváci vyrazí směr Brdy na adaptační kurz. Z dalších nejbližích akcí pak zmiňme třeba společné fotografování, které proběhne 9. září, nebo ozdravný pobyt primánů (14.-18. září) a jazykový poznávací zájezd do Švýcarska (14.-19. září).

Tak příjemný zítřejší den.