Střípky z gymnázia

Jak na dabing i režii

,

Ve čtvrtek 24. dubna 2014 se vydala skupina 9 studentů pod dohledem pana profesora Josefa Fryše do České televize v rámci projektu Televize v televizi, kterého se školní televize Gymnázia Příbram společně s mnoha dalšími z celé České republiky účastní. Hlavním cílem této cesty bylo naplnit úkol z prvního semináře, a sice vytvořit pro dětský kanál České televize, program Déčko, nějaký pořad, jaký ještě nemají ve svém repertoáru. Naše televize pro tento případ vytvořila pořad o hudebních nástrojích, který posléze získal kladné ohlasy, ale studenti se dozvěděli i kritiku.

V úvodní části celého semináře se tedy představovaly projekty jednotlivých televizí. V další části programu se studenti rozdělili do osmi workshopů (například kamera, režie nebo dabing), ve kterých posléze pracovali s profesionály z České televize a mohli si řadu disciplín i vyzkoušet. Tak se ze studentů například stali dabéři, když dostali za úkol nadabovat krátké scény hraných i animovaných pořadů. Poté následoval oběd.

Odpolední část patřila vzájemnému představení jednotlivých workshopů, kdy vybraní jedinci prezentovali jednotlivé dílny ostatním účastníkům.

Dále na řadu přišla krátká přednáška sportovního komentátora Michala Dusíka, protože příští seminář bude zaměřen na ČT Sport.

Posledních pár minut patřilo diskusi o kanálu Déčko, o tom co by se dalo zlepšit, co vynechat a podobně. Debata se však neplánovaně prodloužila, když se Petr Kopecký zeptal, jestli by mělo Déčko informovat o dění na Ukrajině. Na to se strhla bouřlivá diskuse, do které měl snad každý nějaký příspěvek.

Příští seminář se bude věnovat všemu okolo televize a sportu.