Střípky z gymnázia

Biologie v kostce

,

Během uplynulých dvou měsíců proběhlo okresní a krajské kolo v biologické olympiádě. Studenti gymnázia se této olympiády účastnili v hojném počtu a hned ve všech kategoriích. Obě kola se skládala ze tří částí. Teoretické, praktické a poznávací. Žáci museli prokázat všechny své znalosti.

V okresním kole 12. 4. v Domě dětí a mládeže v kategorii D skončila na čtvrtému místě Viktorie Strašová, hned za ní na pátém místě Alžběta Dvořáková a na sedmnáctém místě Barbora Kratochvilová.

23. 4. proběhla kategorie C na stejném místě. Na čtvrtém místě tady skončil Jiří Hrubant, na desátém místě Zuzana Urbanová a na dvanáctém místě Sára Trávníčková.

Poté se už konala krajská kola ve Slaném. V kategorii B na osmém místě skončila Tereza Humlová a na sedmnáctém místě Michaela Nedavašková.

V poslední kategorii A soutěžily dvě studentky. Na třetím místě s postupem do republikového kola Ema Albrechtová a na sedmnáctém místě Agáta Kolingerová. Ema Albrechtová skončila pak v republikovém kole na desátém místě jako úspěšný řešitel.

Všem zmíněným gratulujeme.