Střípky z gymnázia

Roboti gymnazistů se předvedli na finálové Robosoutěži

,

Před dvěma týdny vyrazily z gymnázia na ČVUT dva tříčlenné týmy, utkaly se s mnoha dalšími středoškolskými týmy a oba se umístily na předních příčkách, což jim zajistilo postup do grandfinále.

To se odehrálo v pátek 16. prosince opět na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí. Tentokrát však soupeři nebyli jen tak ledajací. Z každého předkola sem postoupily čtyři středoškolské týmy a přidali se navíc i studenti prvního ročníku elektrotechnické fakulty.

Úkol byl stejný jako v předkole. Každý robot musel sledovat černou čáru, sjet do bludiště, najít cestu skrz něj, opět najet na černou čáru a vrátit se na místo, odkud vyrazil. Oba týmy z Gymnázia Příbram se s tím vypořádaly velmi dobře.

Systém soutěže byl uspořádán tak, že každý tým mohl být během soutěže jednou poražen, aniž by to pro něj znamenalo konec. Tým Mindbreak (Vojtěch Ježek, Jan Hlaváč, Vojtěch Bešťák) byl poražen hned v prvním duelu. Robot bez problémů projel celou trasu, ale druhý tým byl v cíli dříve. Z druhého souboje vyšel Mindbreak vítězně, další ale jejich putování soutěží ukončil, znovu je soupeř překonal svou rychlostí. Umístili se tak na celkovém 17. místě.

Tým Mindmaze (Vít Gardoň, Luboš Gardoň, Stanislav Kamenický) první souboj robotů vyhrál. Podruhé ale prohrál, opět z toho důvodu, že soupeř byl rychlejší. Ještě to ale nebyl konec. V dalším zápase jejich robot zvítězil a až ve svém celkově čtvrtém duelu byl překonán soupeřovým. Mindmaze tedy skončil na 13. místě.

Obojí je to naprosto úžasný výkon, dostat se mezi šestnáct nejlepších středoškolských konstruktérů a programátorů robotů není jen tak. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších ročnících soutěže!