Střípky z gymnázia

Battlefield trochu jinak

,

Známou počítačovou sérii her Battlefield jistě nejeden zná, ale věděli jste o tom, že existuje i stejnojmenná soutěž? Je určena šestičlenným týmům 2. stupně ZŠ a kombinuje dějepis a fyzické dovednosti. Týmy získávají body buď na vysokých překážkách, nebo v disciplínách na zemi. Téma souvisí s událostmi 2. světové války.

Soutěže se stejně jako loni zúčastnil tým z kvarty „Tak nahoru!“ ve složení Adam Karas, Jakub Dřevo, Michal Pech, Michal Bejček, Barbora Karasová a Kateřina Matušková. V letošním ročníku, konajícím se 17. května v lanovém centru Proud v Praze, se k nim přidali ještě žáci a žákyně Marek Zatloukal, Jan Brodníček, Jan Sladovník, Lenka Albrechtová, Nela Demlová a Klára Fichnová, kteří reprezentovali „Drým tým 3“ z tercie.

Obě družstva se předvedla v dobrém světle, a tak se tým kvarty umístil na 2. místě a tým tercie hned o jedno místo za nimi na 3. místě.

Po klasickém seznámení s pravidly bezpečnosti a pravidly hry a odevzdáním prezentace o Bohumilu Menšíkovi v papírovém provedením začala soutěž samotná. Na začátek musela družstva všech škol vyřešit „spojovačku“ obrázků a přesmyček. Poté, co družstvo vše rozluštilo, postupoval každý tým zvlášť podle svého uvážení. Na výběr měly mezi deseti logickými a osmnácti fyzickými činnostmi. Mezi nejoblíbenějšími logickými hrami bylo například „slepé pexeso“, kde si museli všichni členové týmu zavázat oči, dostali do rukou 2-3 gumová zvířata a pouze s pomocí hlasu se domluvit a přiřadit k sobě správné dvojice. Fyzické úkoly se kromě jednoho s názvem „Na cvičišti“ odehrávaly ve výškách kolem deseti metrů a lišily se rozdílnou náročností.

Za každou splněnou úlohu dostalo družstvo body, které se po skončení dvouhodinového časového limitu sečetly, a pořadatelé vyhodnotili celkové pořadí. První dva týmy postupují do celorepublikového finále, což znamená, že i tam bude mít gymnázium zastoupení.

Oběma týmům gratulujeme a týmu kvarty přejeme hodně štěstí do republikového kola!