Střípky z gymnázia

Puškinův památník 2016

,

Jubilejní 50. ročník Festivalu ARS POETICA – Puškinův památník 2016 se konal 21. dubna. Sem se sjely všechny pražské a středočeské školy, ať to byla gymnázia, základní školy nebo jazykové školy. Každý předvedl něco jiného, například recitace básní, zpěv lidových písní či klasické ruské pohádky. Ruskou ambasádu navštívilo i Gymnázium Příbram. Štěpánka Štěrbová, Iveta Metelcová, Vlaďka Petráňová a Kateřina Mračnová (3.A), dále Kamil Chvátal (3.A) a Laura Špačková (1.A), takovou skupinu vybrala Mgr. Pavla Karasová.

V ruském kulturním centru se někteří rozdělili do dvou skupin, a to podle typu vystoupení: buď na jevišti, nebo v literárním sálu. Tady se představila Laura Špačková se dvěma básněmi od Anny Achmatové. Jako první na jevišti vystupovala Štěpánka Štěrbová, která recitovala dvě básně od Alexandra Puškina. Vlaďka Petráňová a Kačka Mračnová zpívaly dvě písně – Небеса Европы a Я к тебя не придумала s doprovodem Kamila Chvátala. Sólový zpěv předvedla Iveta Metelcová s písní Катюша.

Podle organizátora se nehodnotilo, jak kdo umí rusky, ale jak kdo umí rusky vystupovat, a tak se na jevištích objevovali i rodilí mluvčí.

Děkujeme všem ruštinářům za reprezentaci a příští rok se to určitě povede!