Střípky z gymnázia

180 plus 40: bylo to skvělé!

,

180 diváků včera zaplnilo kostel Marienkirche v severoněmeckém Marienhafe. Svůj společný koncert tady totiž uspořádaly partnerské školní orchestry, hostitelský Patchwork Family IGS Marienhafe a hostující GymBand Příbram. Více než čtyřicítka hudebníků z obou zemí jim připravila skvělý zážitek. V rámci výměnného programu čeští gymnazisté na tomto netradičním místě vystoupili už podruhé – poprvé v červnu 2017 během loňského pobytu ve východním Frísku.

Koncert letos ovšem otevřelo vystoupení žáků 7. dechové třídy zdejší školy, kteří si pod vedením Bodo Floriana jako svou premiéru před publikem připravili čtyři skladby. Pak už na improvizované pódium zamířili členové GymBandu, školního orchestru Gymnázia Příbram, a v jejich podání pod vedením Miloslavy Šmolíkové zazněla pětice skladeb, mezi nimi i repertoárová novinka, skladba Take On Me. Pak se ke slovu dostali domácí, Patchwork Family, školní orchestr IGS Marienhafe, a také oni pod vedením Bodo Floriana předvedli pětici skladeb ze svého programu.

Vrcholem koncertu se jako vždy stala společná část. Čtyřicet jedna muzikantů a dva dirigenti nejen že do posledního místa zaplnili pódium, ale silou všech nástrojů beze zbytku rozezněly každý kout kostela a určitě i rozechvěly srdce mnohých posluchačů. Obě kapely zahrály jak skladby, které společně nacvičily během loňských výměn v Marienhafe a v Příbrami, tak také nový společný kus, Bohemian Rhapsody.

Povedené výkony muzikantů, vynikající publikum a ojedinělé prostředí evangelického kostela opět zafungovaly společně a připravily všem skvělý zážitek.

Foto: Pavel David Cvrk