Střípky z gymnázia

Australsko-české souznění

,

Hraní se zahraničními hosty není pro školní orchestr GymBand žádnou novinkou. Koncerty s některými hosty jsou dokonce tradicí, jako s německým školním orchestrem IGS Marienhafe- Moorhusen Patchworkfamily. Avšak s australskými NBSC Manly Campus Jazz Orchestra & Jazz Ensemble Sydney to bylo v sobotu 27. dubna zcela poprvé.

Koncert se měl původně konat na náměstí 17. listopadu, ale kvůli nepříznivé předpovědi počasí byl přesunut do estrádního sálu kulturního domu. Celý program zahájili australští hosté, kteří zahráli celkem sedm skladeb, třeba Sing Sing Sing od Bennyho Goodmana nebo Happy od Pharella Williamse. Poté následoval GymBand; ten kromě svých už zažitých skladeb zahrál i dvě repertoárové novinky – Y.M.C.A. od Village People a Counting Stars od One Republic. Na závěr koncertu vystoupily na pódium oba orchestry a zahrály skladbu Viva La Vida, na jejíž společné nacvičení měly před koncertem pouze několik minut.

Oba orchestry předvedly skvělý výkon a divákům připravily skvělý koncert s neopakovatelnou atmosférou, kterou si užili i sami hudebníci. Po skončení koncertu čekal na oba orchestry raut ve školní jídelně, po kterém se australští hudebníci rozloučili a odjeli pokračovat ve svém turné po střední Evropě.

Organizaci akce zaštiťovalo město Příbram, za jehož finanční podpory se koncert konal.