Střípky z gymnázia

Získejte jazykové certifikáty z angličtiny a němčiny. Nyní i na Gymnáziu Příbram

,

Ke stažení

Od června tohoto roku budou mít zájemci o jazykové certifikáty možnost složit zkoušky přímo v Příbrami, na Gymnáziu Legionářů 402, Příbram VII.

Mgr. Iva Kadeřábková, ředitelka školy, uzavřela smlouvu s jazykovou školou Eufrat se sídlem v Plzni, a umožnila tak nejen svým studentům, ale i veřejnosti vykonat jazykové zkoušky v anglickém (Cambridge ESOL) a německém jazyce (Rakouský jazykový diplom) v budově gymnázia. Zájemci mohou využít této příležitosti k otestování svých znalostí v šesti různých úrovních od A1 až po C2. Čeká je poslech, písemný a mluvený projev a v případě anglického jazyka i gramatický test.

Studenti našeho gymnázia dosahují již dlouhodobě při skládání jazykových zkoušek výborných výsledků. Doteď ovšem museli jezdit do některého z krajských měst, především do Prahy, Plzně nebo Českých Budějovic. Věříme tedy, že přivítají tuto novou možnost být testováni v prostředí, které znají, navíc za příznivou cenu. Nespornou výhodou jsou jistě i snížené náklady za dopravu. Zatímco do uvedených měst museli studenti jet minimálně dvakrát, zvlášť na písemnou a zvlášť na ústní zkoušku, na naší škole proběhne test během jednoho dne.

V současné době je znalost cizích jazyků nepostradatelnou součástí našeho života. Získáním některého z uvedených certifikátů se jejich držitelům výrazně rozšiřují možnosti studijní i pracovní. Mohou usnadnit získání zajímavé letní brigády v zahraničí nebo být bonusem v přijímacím řízení na vysokých školách. Navíc mají jazyková osvědčení mezinárodní a časově neomezenou platnost. Mohou se tedy hodit kdykoli a kdekoli.

Dnes možná ještě víc než dříve platí staré české přísloví: „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.“

Tak Good Luck a Viel Glück!