Střípky z gymnázia

Za přírodními krásami Kokořínska

,

V pondělí dne 29. 5. se třídy 4.S a 2.D sešly na parkovišti pod Svatou Horou, aby se společně vydaly na pětidenní biologicko-zeměpisný kurz. Ubytování bylo zařízeno v kempu Preciosa na břehu Máchova jezera, což studentům umožnilo trávit svůj volný čas například hraním beachvolejbalu, vyjížďkami na šlapadlech či koupáním v samotném Mácháči.

Program byl nabitý, žáci šli hned po příjezdu na procházku zdejší krásnou krajinou, která byla  komentovaná odbornou pracovnicí CHKO Kokořínsko.

Dalšího dne je čekala návštěva skalního útvaru Králův stolec a po návratu příprava pastí na hmyz a s nimi spojená cvičení pro orientaci v prostoru.

Ve středu se studenti vydali na celodenní výlet. Cílem byla naučná stezka po pískovcových Drábských světničkách a následně cesta autobusem k Panské skále – ikonické české čedičové přírodní památce. Zpátky v kempu znaveni trávili zbytek dne volnými aktivitami.

Předposlední den zahrnoval učiteli připravený program, jehož obsahem bylo pozorování chycených druhů hmyzu a dále kartografická cvičení. Odpolední aktivity v lese se skládaly z kreativních prací s přírodninami.

V pátek se všichni vrátili zpět do Příbrami, plni nových vědomostí a krásných zážitků.