Střípky z gymnázia

Web gymnázia prochází změnami

,

Uživatelé webových stránek Gymnázia Příbram zaznamenávají v těchto dnech postupné změny na serveru gym.pb.cz. Ty jsou výsledkem upravené koncepce stránek, která má přinést úplný a zároveň přehledný servis pro všechny uživatele webu – studenty, pedagogy a veřejnost. Dosavadní koncepce akcentovala především roli stránek jako informačního systému pro žáky a jejich rodiče, tedy funkci, s níž jiné příbramské školy teprve začínají. Současné změny započaly loňskou proměnou grafiky, zejména titulní stránky, a skončí v průběhu školního roku doplněním všech potřebných informací o škole. „Cíle jsou dva: poskytnout veřejnosti prostřednictvím ucelený obrázek o škole a uspořádat stránky tak, aby byly přehlednější,“ řekl PhDr. Josef Fryš, který spolu s Mgr. Václavem Benešem školní web spravuje.

Mění se například struktura hlavního menu, které se zeštíhlí a tím zpřehlední. „Menu bylo nepřehledné prostě proto, že nešlo editovat. Věřte nebo ne, ale od Vánoc trvalo, než odpovědný pracovník v poskytovatelské firmě naprogramoval, abychom mohli vůbec mazat položky v menu, a to ještě díky nespočetným intervencím kolegy Beneše, který má svatou trpělivost, hlavně také se mnou,“ dodal Fryš.

Webové stránky nově nabídnou mimo jiné lepší přehled o zaměstnancích školy, školních projektech, akcích a kroužcích, takže veřejnost bude přesně informována o možnostech, které studium na gymnáziu nabízí. Rozšiřuje se i sekce věnovaná historii školy, jejím význačným absolventům i současným úspěšným studentům. V blízké době se navíc počítá i s online katalogem školní knihovny a zřízena bude i sekce projektu Školního informačního terminálu, kde budou umisťovány výukové materiály, které v tomto projektu vznikají.
Aktuality ze života školy bude i nadále přinášet server školní televize GymTV.

„Profilace obou serverů je jasná. Na školním webu najdete vše o škole z dlouhodobého, statického hlediska, web školní televize bude informovat o tom, co se právě děje. To propojení je výhodné v tom, že čtenáři jsou informováni o veškerém dění ve škole prostřednictvím článků a fotografií, není to tak, že bychom ze školních akcí nabídli pouze hromadu nic neříkajících fotek,“ poznamenal vedoucí školní televize.

Úprava webu bude probíhat odhadem ještě několik týdnů, možná měsíců. Záleží také na učitelích, jak rychle dají k dispozici informace o svých projektech a kroužcích. Vlastně se dá s nadsázkou říci, že školní web nebude hotový nikdy, neboť s děním ve škole souvisí i neustálá potřeba aktualizace stránek.