Střípky z gymnázia

Výměnný pobyt v Savoně: ženská práva, noví lidé, angličtina a dobré jídlo

,

V týdnu od 25.  do 31. března absolvovala skupinka 13 studentů Gymnázia Příbram výměnný pobyt v italské Savoně pod vedením Mgr. Elišky Chovancové a Mgr. Mileny Hrabíkové. Všichni plní očekávání jsme nasedli brzy ráno do letadla, abychom za několik hodin přistáli v Miláně, odkud jsme se dostali vlakem do právě do Savony. Na nádraží v Savoně na nás čekalo 13 italských studentů ze zdejší střední školy. Před námi byl týden plný anglického jazyka, poznávání nových věcí a dobrého jídla.
Dohromady s italskými studenty jsme pracovali na projektu o ženských právech, který nám zabral celá dvě dopoledne.

Odpoledne jsme většinou poznávali krásy Savony, pojídali pravou italskou zmrzlinu a nechybělo ani nakupování. Jelikož je Savona přístavní město, měli jsme tu možnost se projet po širém moři na lodi a chodit po vyhřátých plážích. Dalším cílem bylo i akvárium v Genově, které patří mezi jedno z největších v Evropě. Dokonce jsme měli možnost poznat zdejšího starostu, který nás vřele uvítal.

Cílem tohoto výměnného pobytu bylo poznávání zvyklostí a tradic jiné země, protože především tímto způsobem dosáhneme přátelských styků s jinými národy. Tento týden si všichni čeští studenti naplno užili a už se nemohou dočkat, až jejich italští přátelé přijedou za nimi sem do České republiky.

Tereza Bredlová