Střípky z gymnázia

Videopohlednice: 2. a 3. místo v ČR

,

Tento školní rok proběhl pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a za podpory Městské části Praha 13 už XIII. ročník celostátní soutěže v anglickém jazyce Video pohlednice z mého města. Jeho patronkou je Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice. Nově mohli tento rok žáci soutěžit i v německém jazyce. Soutěž má rozvinout schopnost žáků mluvit v cizím jazyce plynule a bez ostychu.

Žáci Gymnázia Příbram se této soutěže zúčastnili jak v anglickém, tak i německém jazyce. Ve 3. kategorii jednotlivců v německém jazyce skončila Petra Prýmková (kvarta) na 3. místě. Ve 4. kategorii skupin v anglickém jazyce se Filip Martinkovič (kvinta), Markéta Kofroňová (sexta) a Adéla Dobešová (kvinta) umístili na 2. místě. Tento tým byl během dubna nominován na první tři místa a následně pozván 15. května na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, aby zde převzal ceny. Kategorii vyhrál tým Gymnázia Ostrov.

Všichni soutěžící z Gymnázia Příbram si natáčení videopohlednic užili, hodlají se příští rok znovu zúčastnit a obhájit svá umístění.

obrázek_1