Střípky z gymnázia

Qui parle le mieux ?

Foto: Mgr. Veronika Šedivá

,

Aneb kdo mluví francouzsky nejlépe? Na tuto otázku odpovědělo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce, kterého se na Gymnáziu Příbram v pondělí 11. února zúčastnilo několik desítek studentů. Soutěž se klasicky skládala ze dvou kol tím prvním je kolo poslechové, z kterého ti nejúspěšnější postoupili do kola konverzačního, kde  jak jinak než francouzsky diskutovali s porotou složenou z vyučujících. To vše ve třech kategoriích.

V kategorii A1, tedy kategorii nejnižší, které se účastnili žáci kvarty, se vítězkou stala Veronika Petříková. Za ní se na druhé příčce umístil Jan Krejsa a o třetí místo se rozdělily Aneta Smetanová a Aneta Marková. V kategorii B1, do které patří studenti kvinty a celého čtyřletého gymnázia, zvítězila kvintánka Lada Hegedűsová. Druhou pozici obsadil Lukáš Jirásek ze 3.A a na třetí příčku dosáhly kvintánka Lenka Albrechtová a Eliška Ksandrová taktéž ze 3.A. V nejpokročilejší kategorii B2, které odpovídají třídy sexta a septima, vybojovala první místo Marie Vestenická ze septimy, druhá se umístila Martina Kesslová ze sexty a na třetím místě doplnil stupně vítězů septimán Jaroslav Zíval.

Vítězové každé z kategorií postupují rovnou do středočeského krajského kola, které se bude konat 2. dubna na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce. Tam se v loňském roce všichni tři reprezentanti Gymnázia Příbram umístili na stupních vítězů dosáhli na jedno první a dvě druhá místa.