Střípky z gymnázia

Vánoční GymBand přinesl radost

,

Zcela zaplněný hudební sál školy, posluchači i na chodbě, k tomu desítky sledující živý přenos na YouTube a Facebooku. Zájem o letošní vánoční koncert školního orchestru musel členy GymBandu potěšit. A ti se jim bohatě odměnili.

Více než hodinový koncert přinesl jak repertoárové skladby, tak také hned čtyři letošní novinky. Ty muzikanti nacvičili od září. Mezi nimi byly třeba i dva tituly od Stevieho Wondera nebo Eltona Johna. Spolu s GymBandem se představili i pěvečtí hosté GymBandu Martina Žůčková a Pavel Urban. Na koncert zavítala také početná návštěva bývalých členů orchestru a jeden z nich, klavírista Adam Závodský, vystoupil se svým klavírním sólem. Poprvé si tak zahrál na zbrusu nové piano, které se škole podařilo pořídit v minulém týdnu.

Závěr koncertu obstaral blok skladeb, který posluchače přenesl do vánoční atmosféry, násobené tradičním vánočním pohoštěním. Rodiče, pedagogové, přátelé, spolužáci a samozřejmě muzikanti setrvávali v družném hovoru ještě dlouho po skončení skvělého koncertu. Slova díků zaslouženě patřila a patří všem hudebníkům z GymBandu a jeho vedoucí Miloslavě Šmolíkové.