Střípky z gymnázia

V kůži Shakespeara

,

Říkali jste si někdy, jak žil takový William Shakespeare? Nebo jak to vypadalo, když psal svoje nejznámější drama Romeo a Julie? To se dozvěděli studenti, kteří v neděli 2. června pod vedením Mgr. Marcely Haškové navštívili divadelní představení v angličtině Will in Love. Autorem hry je Jat Dhillon, učitel anglického jazyka, který dokonce před několika lety Gymnázium Příbram navštívil jako doprovod Martinu Hilskému.V divadle La fabrika tak zakončili letošní putování po pražských divadlech v rámci Klubu mladého diváka.

William Shakespeare byl podle mnohých velmi podivný a komplikovaný člověk. V této divadelní hře se diváci dozvěděli mnohé o jeho životě a zejména o společnosti, ve které žil. Objevují se tu také známé repliky z jeho dramat a komedií.

Mladý „Will“ nemá peníze a je bez nápadů, přesto nachází něco, po čem má jeho život smysl. Lásku. Nachází ji v Lady Viole, které společnost nepovoluje hrát v divadelní hře. Přesto si stojí za svými sny, aby mohla hrát, převlékne se za muže. Jejich vztah končí tragicky, Viola zjistí, že Shakespeare už je ženatý a má dvojčata.