Střípky z gymnázia

Škola je tu. Jak začne?

,

I letošní prázdniny, o pár dnů delší než dva měsíce, jednou končí. Stane se tak už zítra a v pondělí čeká studenty první školní den. Jak zahájení školního roku proběhne?

Pro všechny ty, kteří si chtějí zabrat strategické místo, je důležitá zpráva, že škola se otevře v 7:15. Své třídy přivítají učitelé v 7:55 a během prvních dvou vyučovacích hodin je seznámí se všemi potřebnými informacemi.

Na 9:15 je připravena cvičná evakuace, která se v první školní den vrací do programu po dvou letech. Podle potřeby pak mohou třídní své studenty povolat zpět do lavic k dokončení práce. Ti, kteří se chystají poobědvat ve školní jídelně, se dočkají od 10 do 11,30 hodin.

Už od úterý 4. září vypukne naplno výuka. Zájemci si ji mohou zpestřit jednak tradičním prvním vydáním školních televizních zpráv GymTV, která jinak bude i letos své zpravodajství – až na výjimky – vysílat vždy první středu v měsíci ve foyer školy v 7:35, o velké přestávce a ve 14 hodin, a jednak návštěvou stánku s kancelářskými potřebami, který pro ně bude připraven také ve vestibulu v dopoledních hodinách.

Už první týden proběhnou zajímavé akce: ve středu odlétá skupina pěti studentů a pedagogů do Londýna, kde budou jako jediná škola reprezentovat Českou republiku na World Shakespeare Festival, největším festivalu věnovaném Williamu Shakespearovi, který se kdy konal, a jakési kulturní paralele sportovní olympiády.

Ve čtvrtek 6. září čeká na studenty a učitele fotografování, v následujících týdnech vyrazí studenti prvních ročníků na adaptační kurz, čtyřicítka studentů na jazykový poznávací zájezd do Velké Británie a primáni na ozdravný pobyt.

Zobrazit kalendář akcí…