Střípky z gymnázia

Rok 2011 v GymTV: živý vstup v Hyde Parku, 136 článků i nová rubrika

,

Poslední dny roku jsou skvělou příležitostí pro zrekapitulování událostí, které se v jeho průběhu odehrály. Pojďte si s námi připomenout, co znamenal rok 2011 pro redakci GymTV.

Návštěva České televize

Přijali jsme pozvání Pavlíny Kvapilové, výkonné ředitelky divize Nová média (tehdy ještě moderátorky diskusního pořadu Hyde Park), a 11. května odpoledne vyrazili na exkurzi do sídla ČT24 na Kavčích horách. Kromě toho, že jsme navštívili velín i „zprávařské“ studio, zavítali jsme i do studia pořadu Hyde Park.

Původně měl být hostem tohoto vydání Hyde Parku Miroslav Donutil. Ten však svoji účast na poslední chvíli zrušil a nahradil ho sochař Olbram Zoubek, kterému jsme položili několik otázek v rámci živého vstupu. Celý díl Hyde Parku můžete zhlédnout zde.

 

Reportáž v pořadu Zprávičky

Protože GymTV přispívá do projektu ČT24 Digináves už třetím rokem, přijeli 24. května o ní natočit reportáž redaktoři České televize do dětského pořadu Zprávičky. Štáb ČT zachytil celý den školní televize, od moderování zpráv až po natáčení reportáže o sbírce na nové varhany na Svaté Hoře. Reportáž České televize můžete zhlédnout zde.

 

Nový web i grafika zpráv

Novou podobu webu jsme představili 30. srpna. Tím, že web byl „překopán“ od základů a ten starý poslán na zasloužený odpočinek, se zefektivnila veškerá naše práce. Nyní je pro nás vložení článku otázka jen několika kliknutí, a tak se články dostávají k vám, čtenářům, mnohem rychleji (zpravidla je na webu najdete nejdéle do druhého dne od konání akce). Články teď navíc obsahují mnohem více fotografií a videí.

Zpravodajský portál GymTV zaznamenal od svého spuštění (až do dneška) už více než 9 000 návštěv, přičemž bylo zobrazeno přes 27 000 stránek. Průměrně jste na stránkách každou návštěvou strávili kolem tří minut času. Největší návštěvnost byla 1. září (261), 6. prosince (219) a 1. prosince (170). GymTV v tu dobu také vstoupila na Facebook. Stránka GymTV na Facebooku má teď už přes 200 fanoušků!

Nejčtenější články:

Na webu jsme publikovali 136 článků doplněné o více než 600 fotek.

Nové grafiky se od nového školního roku také zaslouženě dočkaly i zprávy. Ty jsou navíc vysílány ve Full HD, ve kterém jsou také ke zhlédnutí na YouTube.

 

Zahájení spolupráce s pribram.cz

V rámci této spolupráce, která oficiálně odstartovala 1. prosince, dodáváme pro pribram.cz videoreportáže z některých příbramských akcí. Tou poslední byla třeba reportáž o premiéře nové hry Divadla A. Dvořáka Příbram Brouk v hlavě. Zhlédnout ji můžete zde. Zatím však nebylo ještě mnoho prostoru, a tak doufáme, že po Novém roce se spolupráce (z naší strany) rozjede skutečně naplno.

Na pribram.cz můžete dále najít i naše textové reportáže nebo měsíční zprávy.

 

Plány do budoucna?

Tak takový byl tedy rok 2011 v GymTV. Byl to rok změn a rok v získávání kontaktů a navazování dalších spoluprací. Když jsme na začátku prosince přinesli rozhovor s Josefem Klímou, který byl původně zamýšlen jako jednorázová záležitost, nečekali jsme tak pozitivní zpětnou vazbu. Rozhodli jsme se, že by nebylo špatné od sebe více oddělovat obsah měsíčních zpráv a webu, neboť doposud byly webové stránky jakýmsi textovým přepisem a rozšířeným vydáním zpráv. Každý měsíc tedy na webu přineseme textový rozhovor s nějakou významnou nebo známou (nejen příbramskou) osobností. Myslím, že je určitě na co se těšit.

Na tomto místě bych chtěl vám, všem našim čtenářům a divákům, poděkovat za přízeň. Děkujeme za to, že čtete náš web, sledujete naše zprávy a komunikujete s námi na Facebooku. Tento rok pro nás nebyl jednodušší, a tak doufáme, že v příštím roce se spíš než na formu budeme moci soustředit více na obsah. Přineseme kvalitnější reportáže a kvalitnější články, které se k vám dostanou ještě mnohem rychleji. Děkujeme a  přejeme zdraví, lásku a vše dobré v roce 2012!