Střípky z gymnázia

Zpravodajský portál GymTV v novém

,

Novinek, které GymTV pro své diváky a čtenáře od letošního září chystá, rozhodně není málo. Vedle nové grafiky zpráv a vysílání v HD kvalitě (na než se ostatně můžete těšit hned v prvních záříjových zprávách) je to nová podoba tohoto zpravodajského portálu. Tu představila GymTV čtenářům dnes v pravé poledne. Cesta nového webu byla dlouhá a trvala bezmála jeden rok – od samotného nápadu v srpnu 2010 až po dnešní finální spuštění. Během tohoto období jsme hledali a upravovali design pro naše potřeby, vyzkoušeli nejrůznější možnosti vkládaní videí a hlavně dělali všechno pro to, abyste se tu cítili co možná nejpříjemněji.

Hlavní a nejdůležitější změnou je přechod na redakční systém WordPress. Díky tomu, že používáme redakční systém, se výrazně zjednodušilo z naší strany vkládání článků a videí. Pro vás, čtenáře, to znamená, že zprávy z naší školy se k vám budou dostávat zase o něco rychleji. Druhou nepřehlédnutelnou novinkou je změna samotného designu. Rozhodli jsme se opustit již notoricky známý červený vzhled a vyzkoušeli novou kombinaci barev, totiž žluté, šedé a bílé.

Design je čistý, svěží a odpovídá nejmodernějším trendům ve světě internetu. Je velmi přehledný a intuitivní. Nejvýraznějším elementem webu je slideshow na hlavní stránce; do té budeme umisťovat obsáhlejší články, články obohacené o zajímavé fotogalerie nebo články, které by vám prostě neměly uniknout. Vůbec na fotografie budeme klást velký význam, uzpůsobení designu tomu přímo nahrává. Budeme vám přinášet mnohem více fotografií z mnohem více akcí, a to určitě ne na úkor kvality.

Sami si pak můžete nastavit, jakým způsobem budou články v rubrice uspořádány – slouží k tomu dvě malé ikonky nad prvním článkem. Je na vás, jestli si budete chtít nechat zobrazovat články s krátkým perexem, nebo sáhnete po „úspornějším“ dlaždicovém uspořádání. Velmi elegantně je vyřešeno i stránkování článků v rubrikách. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani Videoarchiv. Ten nyní obsahuje všechny naše zprávy. Vsadili jsme na přehrávač jwplayer, který by měl spolehlivě fungovat ve všech běžně používaných internetových prohlížečích.

Spoustu věcí budeme ještě muset doladit za chodu. Ačkoliv se nám podařila přenést ze starého webu většina článků, stále dost jich ještě zbývá. Na nové verzi webu jich je přes 300 a jsou doplněny o více než 1 000 fotografií. Na serverech je pak nahráno přes 15 hodin videa zabírajících už 6 GB prostoru. Zatím neuvažujeme, že by zprávy byly dostupné v HD i na internetu (je to pro nás dost velký datový objem), přesto rozlišení zpráv bude o něco vyšší než doposud. V naší snaze bude i publikovat zprávy ještě týž den, co byly odvysílány. Aby vám žádné zprávy neunikly, odkaz na spuštění posledních zpráv najdete vždy v pravém menu.

S novým webem úzce souvisí ještě jedna novinka, totiž oficiální vstup GymTV na Facebook. Naši stránku najdete na adrese facebook.com/GymTV. Rádi bychom s vámi skrze tuto stránku komunikovali – budeme vám přinášet čerstvé informace, sdílet odkazy na zajímavé články z našeho webu. Podělíme se s vámi i o fotky ze zákulisí. Především se vás ale budeme snažit interaktivně zapojit do tvorby zpráv. Sami si určíte, koho byste rádi viděli v rubrice Den s…, budete možnost mít hostům pokládat skrze Facebook otázky a také nám poradit, co by se v našich zprávách mělo objevit. Naše velké díky patří všem fanouškům facebookové stránky, zvláště těm, kteří stránku sdílí se svými přáteli nebo ji jakkoli propagují.

Na závěr snad zbývá jen našim novým webovým stránkám popřát hodně štěstí, ať to s námi zase nějakou chvíli ještě vydrží. Spuštěním portálu samozřejmě ještě nic nekončí, i nadále budeme na vývoji stránek usilovně pracovat. Pevně věříme, že novou podobu stránek přijmete rádi a rádi se sem též budete vracet. My děkujeme všem divákům, čtenářům a vůbec příznivcům, že jste nám umožnili vstoupit již do sedmého roku fungování GymTV. Vážíme si toho a věříme, že vás v letošním roce, který bych se nebál pro GymTV označit jako „revoluční“, nezklameme!