Střípky z gymnázia

První turnus hor v rekapitulaci

,

V neděli  1. března první skupina složená ze studentů 1.B, 1.C a kvinty odjela na týdenní lyžařský výcvik do Krkonoš pod vedením Lenky Pavelkové, hlavní  vedoucí, Karla Heřmana, Lucie Albrechtové, Štěpánky Očenáškové, Petra Vocílky, Elišky Chovancové a Daniela Kříže.

Podle dovedností se studenti zapsali do čtyř lyžařských družstev a jednoho snowboardového. Dopoledne se většinou jezdilo na lyže a snowboardy, někteří na kratší a mírnější sjezdovky kolem chaty a zkušenější  lyžaři si mohli zalyžovat na dva dny v Peci pod Sněžkou. V odpoledních hodinách měli studenti možnost se učit a zdokonalit na běžkách. Na jedno odpoledne učitele připravili  hry ve sněhu a poslední den se pořádala soutěž v psím spřežení.

V celotýdenním programu bylo také zahrnuto pro dobrovolníky večerní lyžování na Javoru a povinný celodenní výlet na běžkách. Studenti se zapsali do tří skupin, jedna se odebrala na 32 km dlouhý výlet na Sněžku a zpět, druhá skupina vyjela lanovkou nahoru a sjížděla zpět k chatě a třetí si vyšlápla kopec na Černou horu. Každá třída měla na jeden večer připravený program pro ostatní. Poslední večer pak byla na plánu diskotéka.

Celý týden přálo počasí a díky dobrým sněhovým podmínkám si studenti pobyt užili.