Střípky z gymnázia

Pololetí sečteno a podrženo

,

Zase jsou tu pololetní statistiky. Neúprosná čísla, která o gymnazistech prozradí leccos. Podívejme se tedy, jak si studenti v prvním pololetí, které právě dnes končí, vedli v několika dlouhodobě sledovaných ohledech. Vycházíme ze statistik systému Bakaláři a informací zástupce ředitelky školy Mgr. Josefa Doležala.

Do čela průměrného prospěchu se v prvním pololetí postavila třída sekunda (1,26), následována dalšími třídami nižšího gymnázia. Mezi vyššími gymnazisty si nejlépe vedla septima (1,75), ze tříd čtyřletého studia potěšili noví gymnazisté z 1.B (1,79) – těsně následováni svými spolužáky z prvního ročníku. Na opačném konci tabulky protentokrát končí 3.C. Pedagogové „udělují“ celkem 162 vyznamenání – nejvíc od roku 2005, od kdy se statistiky sledují. Celkový průměrný prospěch školy je příjemných 1,84.

Nejméně zameškaných hodin na žáka mají primáni: 20,93. Z vyššího gymnázia pak nejméně v průměru zameškali žáci 1.A. Nejvíce naopak chyběla 4.B. Průměr na žáka se za celou školu vyšplhal na 55,62 hodin.

Předměty s nejhorším průměrným prospěchem jsou semináře a cvičení z chemie a matematiky (2,9), ze všeobecně vzdělávacích předmětů pak tyto statistiky stejně jako v minulých letech ovládá matematika.

Letošní čísla do značné míry korespondují se statistikami předchozích let. Potěšitelný je nárůst počtu vyznamenání. Tak ať to všem úspěšným vydrží i do dalšího pololetí a těch několik prozatím neúspěšných ať se přidá k drtivé většině!